Александър Андреев е кандидатът на ГЕРБ за председател на ЦИК

3428

Александър Андреев ще бъде кандидатът на управляващите от ГЕРБ за председател на Централната избирателна комисия (ЦИК), съобщи ръководителят на парламентарната група на партията д-р Даниела Дариткова.

Андреев е настоящ член на изборната комисия и неин говорител, избран от квотата на управляващата партия, но в миналия мандат е заемал поста по предложение на БСП.

Предложението той да заеме овакантения от подалата оставка Стефка Стоева пост идва от неправителствения сектор и по конкретно от Федерацията на независимите студентски дружества, но е припознати от депутатите от ГЕРБ.

"Александър Андреев е доказан професионалист и с дългогодишен опит в изборното законодателство“, аргументира предложения Дариткова. "Смятаме, че тази кандидатура е достойна, професионално утвърдена, припозната от неправителствения сектор и ще бъде възприета като гаранция за работата на ЦИК в рамките на законодателната уредба и гаранция за провеждане на всички процедури, възложени на комисията с оглед на предстоящите избори за гарантиране на прозрачен и коректен изборен процес“, допълни още тя.

Процедурата изисква Александър Андреев да бъде изслушан от Комисията по правни въпроси, а кандидатурата му да бъде окончателно одобрена след гласуване в пленарна зала, пише още "БГНЕС".

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НИМХ публикува 7-дневна прогноза
700 евро заплата за работа по 10 часа на ден на морето
След 1 юли гратисният период изтича и всяка банка ще налага такси...
Големите вериги: За разлика от Гърция, у нас "Кошница с грижа" се...
Рибар улови бял амур с тегло 17,6 килограма в Марица
България е второто най-лошо място в целия ЕС по темп на поскъпван...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).