Адвокат за предсрочното освобождаване на Гешев: Виждам прибързаност от ВСС

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
09:25 / 14.06.2023
1892
"Виждам известна прибързаност в събитията, например от ВСС и включително в изслушването на главния прокурор, което не беше довършено“, каза председателят на Висшия адвокатски съвет Ивайло Дерменджиев в ефира на bTV.

"Намирам сходна позиция с тази на членовете на ВСС, които сметнаха, че трябва да се отложи изслушването, за да се изчерпат всички доказателства в този процес“, допълни той. 

По думите му топката сега е в държавния глава и всички разисквания във ВСС и предложението за отстраняване на главния прокурор трябва да се изследват внимателно от правния отдел на президентството.

"Когато указът бъде подписан, тогава ще бъдат прекратени правомощията и би могло да се говори за имунитети, но имунитетите на магистратите са по принцип като такива, а не защото са главни прокурори или върховни съдии“, каза още Дерменджиев.

По думите му липсата на фигура на главен прокурор в България ще доведе до хаос. Според него решението е в ограничаването на правомощията му.

Ивайло Дерменджиев коментира, че войната в прокуратурата и между нея и политиците няма да приключи с отстраняването на Иван Гешев.

"Нещата са натрупани достатъчно. Под повърхността има процеси, които текат и не разбираме и те ще ескалират допълнително в някоя посока“, допълни той.

Виж коментарите (0)

Още по темата (301):
04.09.2024 Подновяват процедурата по избор на главен прокурор
26.01.2024 ВАС отхвърли втора жалба на Гешев
08.08.2023 Владимир Николов: Главен прокурор, изпразнен от съдържание, ще доведе до феодализиране на отделните райони в страната
20.07.2023 Бивш конституционен съдия: С действията си Иван Гешев е извършил ритуално самоубийство
19.07.2023 Правна комисия прие окончателно промени в Закона за съдебната власт
14.07.2023 Гешев отказа да бъде охраняван от НСО
Още новини от Национални новини:
Патрулки в лявата лента ще пречат да се превишава скоростта? А ко...
НИМХ с прогноза за първите дни на май
Официално: Населението на България вече е под 6.5 милиона души
Енергийният министър за 7 и 8 блок на АЕЦ "Козлодуй": Това ще бъд...
Кирил Петков влезе с усмивка в съдебната зала
Осъдиха Георги Семерджиев на 2 години затвор и за фалшива шофьорс...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).