8-годишно момиченце стана жертва на телефонни измамници

6098

ло мафията не се посвени и атакува деца. 8-годишно момиченце от Плевен стана жертва на телефонни измамници.

Детето било принудено да даде голяма сума пари и златни накити, мислейки, че спасява живота на майка си, съобщи Нова тв.

Преди дни, докато момиченцето било само вкъщи, домашният телефон иззвънял.

"Казаха, че мама е блъсната от кола и се нуждае от операция и че тате пътува, за да даде кръв. И ми казаха да търся навсякъде в апартамента пари, злато", разказва измаменото дете.

Детето дало на измамниците близо 5000 лева и златни накити.

"Плачеше! Бяха изтеглени да се купува нещо и заминаха. Златото го е намерила, като изпаднало долу на земята. Не съм я разпитвал, защото всеки един разговор я травмира, има епилепсия", разказва бащата на измаменото дете.

С детето работят психолози. Случаят е предаден на прокуратурата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: