350 000 души са посетили събора на Рожен

4488
4

Около 350 000 души са посетили тридневния събор на Рожен. Това съобщи директорът на Сдружение "Рожен - Наследство в бъдещето" Симеон Караколев, цитиран от "Фокус".

Караколев е категоричен, че очакванията на организаторите за събора са се оправдали и посетителите са останали доволни.

Той подчерта, че и следващата година ще има събор и се надява посещаемостта тогава да се увеличи с най-малко 20%.

По данни на сдружението през първия ден посетителите на събора на Рожен са били над 100 000, през втория ден - над 180 000, а през третия ден - над 60 000.

В последния ден на събора посетителите наблюдаваха шоуто на "Багатур", в което бяха показани бойни похвати с характерни оръжия, с коне, стрелба с лък, опитаха от приготвения от Ути Бъчваров курбан, както и да наблюдават демонстрациите по народни борби.

"Усеща се животът на събора на Рожен. Това е отдавна чакано събитие, възстановено след 9-годишна пауза, а организаторите имат амбиция да го правят всяка година", каза зам.-министърът на туризма Ирена Георгиева и подчерта, че от министерството ще подкрепят тази инициатива.

Според нея рестартът след 9 години на Рожен е много успешен и е фокусирал преди всичко емоцията на българската традиция.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).