3-годишната Сара, която има две майки, няма да получи акт за раждане

5520
4

Тригодишната Сара, чиито родители са две жени със сключен в чужбина брак, няма да получи акт за раждане. Това реши Върховният административен съд.

Детето е родено през 2019 година в Испания в семейство на българката Калина и британката Джейн.

Испанският закон позволява на двете жени да сключат брак, но българското право – не. Сара има единствено испански документ за раждането си в Барселона, в който са вписани и двете майки.

Те обаче не са испанки, затова момиченцето не получава гражданство, предава bTV.

Въпреки, че решението на българските магистрати е окончателно, защитата на двете жени ще стартира наказателна процедура срещу България за неизпълнение на правата на Европейския съюз.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Вергиния Накова след супа за 15 евро: Приключих с това да давам п...
Капитан Бръсничов: Големият улов ни принуждава да продаваме на бе...
Адвокат: Първата ни работа, когато отидем на почивка, е да питаме...
Предприемач: Гърция не е по-евтина от България, но за същата сума...
Туристка от Великобритания: Цените в Слънчев бряг са шокиращи
Машина спасява удавници на наш южен плаж


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).