Ако по експертен начин бъде доказано, че България трябва да участва в системата за противоракетна отбрана с отделни елементи, то ние сме готови да ги приемем. Това заяви постоянният секретар на отбраната Николай Милков на кръгла маса "Отбранителната политика на страната през второто десетилетие на 21 век", която се проведе в Дома на офицерите и сержантите от резерва и запаса във Варна.
Организатор на проявата бе Съюзът на офицерите от резерва "Атлантик". Дискусиите бяха организирани в два панела -"Съвременен мениджмънт на отбраната" и "Изграждане на способности в условията на фискални и ресурсни ограничения".
Милков уточни пред участниците във форума, че България може да разчита на колективната отбрана, осигурена от членството ни в НАТО.
Въпреки това, страната ни има собствени планове за действие, в случай на внезапна терористична атака. Най-сериозната заплаха за нас, според военните специалисти, в момента би могла да дойде по въздух, заради нестабилните райони в Близкия Изток. Според Милков, България не би искала да се конкурира със съседите си за мястото, където да бъдат разположени елементите от противоракетния щит. Това е решение, което трябва да бъде взето с оглед на ефективността, обясни военният специалист.
Източник: в. "Стандарт"








Roumiana Djenkova
на 08.10.2011 г.
Да се продължат стачните действия! Да се иска реоганизиране на въпроса и да се вземат МЕРКИ! 20 години се мълчи и се убиват професори, какво чакате? Долу некадърните управляващи!
Roumiana Djenkova
на 08.10.2011 г.
Най голямата заплаха която може да дойде и ИДВА е циганиата на всякъде! И Америка мислеше че ще ги нападнат отвън, а бяха нападнати отвътре! Разгледайте въпроса и с претопяването на нацията в цигани, щото утре не може да се разчита да сложите един циганин на постово и отговорно място, ще ви продаде!
Tsantsarov Rosen-Dimitrov
на 07.10.2011 г.
ееееи най на края речиха да опазат народа...!
Boris Georgiev 1
на 07.10.2011 г.
пази боже сляпо да прогледа
Mario Blagoev
на 07.10.2011 г.
УПЛАНИЛИ СМЕ СЕ _)ХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХААХ
agnus dei
на 07.10.2011 г.
Откога съюзът на офицерите от запаса си "запаса" названието "Атлантик", когато всички до един се кълняха във вярност на БКП/КПСС, до един бяха верни на Бай Тошо и Льоня Брежнев, а НАТО беше техен изконен враг и срещу него градяха отбранителни стратегии?! Сега изведнъж станаха "атлантици"! И пак се осланят на "колективната отбрана" - сега на НАТО, а допреди 22-67 години - на Варшавския договор, т.е. на Червената армия...
Ivan Andreev
на 07.10.2011 г.
хахахахха да с ЯЙЦА!!!!!!!!!
Todor Todorov 10
на 07.10.2011 г.
Пази боже!
Миро Митев
на 07.10.2011 г.
ХА-ХА-ХА-Ха-хахахаха
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!