Автор: Васил Динев
Коментари (15)
22:23 / 19.08.2019
8047
Локомотив Пловдив победи Дунав Русе в последния мач от шестия кръг на родния елит с 3-1. Цели три гола паднаха още през първото полувреме. Най-напред гостите откриха рано-рано. Бирсент Карагарен изгуби топката, Ивайло Лазаров намери Стефан Христов, а нападателят изпрати коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Мартин Луков в 9-а минута.

Локо изравни след дузпа след 25 минути игра - Димитър Илиев за пореден път не сгреши. Пълният обрат се случи в добавеното време на първата част, когато след чудесна индивидуална акция Ален Ожболт центрира в наказателното поле и намери непокрития Карагерен, който не сгреши от няколко метра.

"Смърфовете" поведоха с 3-1 само 11 минути след подновяването на играта, когато отново вездесъщият Димитър Илиев реализира втория си гол в мача. Това се оказа и крайният резултат от двубоя между двата отбора.

Стартовите състави:

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Йосип Томашевич, Димитър Илиев, Анте Аралица, Ален Ожболт.

Дунав: Благой Макенджиев, Росен Колев, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Александър Исаевски, Диян Димов, Самир Аясс, Ивайло Лазаров, Мартин Костадинов, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов.