Жребият за първия кръг: Локо във Варна, Ботев в Кърджали!
Преди минути бе изтеглен жребият за новия футболен сезон в Първа лига. Ето и двойките в първия кръг:
Лудогорец - Царско село
ЦСКА - Етър
Черно море - Локомотив Пловдив
Арда - Ботев Пловдив
Дунав - Левски
Славия - Витоша
Ботев Враца - Берое
Заради изисквания на БФС и телевизията, която държи правата, всички стадиони трябва да имат осветление. Затова предстои да бъде сложено такова и на стадиона в Кърджали. Поради тази причина има огромна вероятност Арда да домакинства първите няколко кръга на стадиона в пловдивския парк "Лаута".