Изключително! Мария Гроздева спечели Световната купа и ще участва на седма олимпиада

12:25 / 28.04.2019
3473
Изключителната ни състезателка по спортна стрелба и президент на Български стрелкови съюз Мария Гроздева постигна още един голям успех в богатата си спортна кариера. Мария спечели Световната купа в дисциплината 25 метра спортен пистолет в китайската столица Пекин. Състезанието бе изключително силно с участието на всички звезди на световната спортна стрелба!

Мария Гроздева влезе с 6-ти резултат на финала (587 т.), а първа бе германката Моника Карш с резултат 593 т. - една точка под световния рекорд на друга българка Диана Йоргова.

На финала обаче Гроздева бе безапелационна и победи с резултат от 36 т. На второ място остана унгарката Вероника Майор с 35 т. а трета е гъркинята Анна Коракаки с 30 т. С тази победа Мария си осигури седмо участие на олимпийски игри, от които вече има 2 златни и три бронзови медала.

Останалите ни състезателки се класираха съответно 18 - Антоанета Бонева с 582 точки и 44-та Мирослава Минчева с 574 т.

Как протече финалът на 25 метра с пистолет може да гледате в прикаченото видео!