Марица тресна Левски с лекота! Титлата е все по-близо!

23:58 / 01.04.2019
2813
Волейболистките на Марица (Пловдив) направиха огромна крачка към спечелването на 5-а поредна шампионска титла на България. Жълто-сините удариха Левски (София) с 3:0 (25:18, 25:15, 25:14) гейма в първа среща от финалите, която се игра в зала "Колодрума" в Пловдив.

По този начин пловдивчанки поведоха в серията с 1:0 победи, като се играе до 3 успеха. Припомняме, че двата тима се изправяха неизменно и в предишните 4 финални плейофа за титлата. Жълто-сините взимаха трофея през 2015 година с 2:1 победи, през 2016 с 3:0 победи, през 2017 с 2:0 победи и през 2018 отново с 2:0 победи.

Маричанки излязоха преди началото на двубоя с фланелки посветени на Пловдив, който през тази година е Европейска столица на културата. Пловдив е и най-старият жив град в Европа.

Първият гейм започна точка за точка преди маричанки да направят сериозна разлика и след ас на Нася Димитрова пловдивчанки спечелиха първата част с 25:18.

Вторият гейм момичетата на Иван Петков направиха сериозна преднина още в самото начало на гейма и след успешна атака на Дженифър Крос геймът беше затворен след 25:15.

В третия гейм шампионките отново направиха сериозна разлика в началото на гейма и мачът приключи след блокада на Дженифър Крос за 25:14.

Топреализатор в двубоя стана Дженифър Крос с 18 точки, следват Нася Димитрова с 16 и Таня Петкова със седем. Най-резултатна за Левски стана Кристиана Петрова с 10.

Втората среща от финалната серия ще се проведе във вторник, 2 април, от 18:30 часа в зала "Колодрума".