Ръководството на Локомотив (Пловдив) намери начин как да се раздели временно с младока Петър Главчев, който отпадна от сметките на треньора
Бруно Акрапович. Големият син на раппевеца Ванко 1 ще продължи кариерата си в Трета лига.
Атакуващият халф ще бъде даден на сателита на черно-белите Рилски спортист. Там Главчев ще трупа опит, след което ще се върне на "Лаута", за да се бори за мястото си, твърди "Тема спорт".
Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че
Петър Главчев тренираше известно време във Верея, но двата клуба не постигнаха договорка за трансфера. Юношата на черно-белите има договор за още 2 години с родния си клуб и сега ще трябва да го разтрогне, тъй като няма право да е с професионален статут и същевременно да играе в отбор от Трета лига.
Христо Крушарски е убедил Главчев, че Рилецо е правилният избор за него и там ще бъде под постоянно наблюдение от страна на отговорните фактори от Лаута.