Локо завърши контролите без загуба

Коментари (3)
16:11 / 09.02.2019
4248
Локомотив (Пловдив) завърши с равенство контролите си от подготовката за пролетния дял в Първа лига. В последната си проверка черно-белите направиха 0:0 със словашкия елитен клуб Сеница. Двубоят се игра на терен №1 в комплекс "Топкапъ" в Белек (Турция).

Така възпитаниците на Бруно Акрапович продължават без грешка в двубоите през 2019 година, като активът им вече е 6 победи и 2 равенства от общо 8 двубоя.

През първото полувреме чистите голови положения пред двете врати липсваха, като играта често бе накъсвана с цената на нарушения.

Най-удобната ситуация за Локо се откри след четвърт час игра, когато капитанът Димитър Илиев овладя една топка извън наказателното поле и шутира силно, но над напречната греда.

В 73-ата минута Бирсент Карагарен центрира от фаул по земя към Димитър Илиев, който стреля много опасно, но бранител на словашкия тим изби в ъглов удар.

В 80-ата минута Димитър Илиев опита удар, но се получи рикошет и топката се озова в Бирсент Карагарен. Влезлият на смяна нападател изскочи сам срещу вратаря на словаците, но не успя да го преодолее.

Мартин Луков, Милош Петрович, Димитър Везалов, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Абделхаким Буна, Игор Банович, Янко Ангелов, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Анте Аралица (Бирсент Карагарен, Мустафа Абдулахи, Никола Марич, Един Бахтич).