17-годишен талант от Лаута с хеттрик за Шефилд Уензди, единият гол бе в стил Марадона

Коментари (2)
17:35 / 04.11.2018
6504
Юношата на Локомотив Пловдив Ияд Хамуд избухна с хеттрик за отбора до 18 години на английския Шефилд Уензди. 17-годишният талант бе най-добрият на терена при разгрома с 4:1 над Бърнли.

С трите си попадения пловдивчанинът има вече 10 гола в 11 мача за "кукумявките". Още в 9-ата минута Ияд Хамуд откри резултата с чудесен индивидуален пробив в стил Диего Марадона.

Домакините имаха сериозно преимущество в играта и удвоиха преднината си в 65-ата минута, когато Ияд Хамуд нахлу в наказателното поле и отбеляза след чудесна работа и асистенция на Чарлс Хагън. В 73-ата минута бившият футболист на Локо (Пд) оформи хеттрика си, след като беше най-съобразителен при удар на Хагън и добавка.

Пловдивският талант игра до 81-ата минута, след което беше заменен. Айзък Райс вкара четвъртия гол за юношите до 18 години на Шефилд Уензди, които вече излязоха начело в класирането на Северната секция на ПДЛ-лигата.

В прикачения файл вижте красивия първи гол на Хамуд в мача!

Този браузър не поддържа видео елемента.