Локо удари Марица с 3:0 на Лаута

Коментари (7)
13:44 / 11.11.2017
6005
Локомотив победи Марица с 3:0 в контролна среща, която се игра на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Георги Пашов (60), Димо Бакалов (62) и канадецът Алесандро Хожабърпур (70) се разписаха за домакините.

Неофициален дебют за черно-белите направи хърватският халф Игор Банович, който е на пробен период. Дефанзивният полузащитник започна титуляр и игра до 56-ата минута.

За първи път привържениците на Локо видяха по време на мач на Лаута новия треньорски щаб в лицето на Бруно Акрапович и помощниците му Желимир Теркеш и Здравко Букарица.

Дебют с капитанската лента на Локомотив пък направи централният защитник Димитър Везалов, а след неговото излизане в средата на второто полувреме лентата пое Пламен Крумов

Още в 9-ата минута Димо Бакалов се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен от защитника на Марица Атанас Ташолов. Съдията Радослав Гидженов първоначално отсъди дузпа, но след консултация с помощника си "извади нарушението" извън пеналта. Бранителят на Марица получи директен червен картон, но 5 минути по-късно в игра влезе друг негов съотборник.

Резултатът бе открит в 60-ата минута. Георги Пашов проби по десния фланг и центрира, като топката направи странна траектория, заблуди вратаря Илия Николов и влезе в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно Димо Бакалов преодоля двама бранители на Марица и с топовен шут от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на Илия Николов - 2:0.

В 70-ата минута преднината на локомотивци стана класическа. Влезлият през втогоро полувреме Янко Ангелов центрира в пеналта, където друга резерва - канадецът Алесандро Хожабърпур, засече с глава за 3:0.

Първо полувреме: Мори Диау, Марк Бедиме (30- Георги Пашов), Димитър Везалов, Пламен Николов, Муса Мухамед, Раян Фрикеш, Игор Банович, Пауло Серджо (60- Халед Аяри), Симеон Райков, Дино Мартинович, Димо Бакалов.

Второ полувреме: Мори Диау, Георги Пашов, Димитър Везалов (60 - Ивайло Марков), Пламен Николов (60- Асен Георгиев), Муса Мухамед (60 - Пламен Крумов), Архан Исуф, Игор Банович (60- Димитър Велковски), Халед Аяри, Симеон Райков (60 - Алесандро Хожабрапур), Веселин Марчев, Димо Бакалов (60- Янко Ангелов).

МАРИЦА: Илия Николов - капитан, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Атанас Куманов, Костадин Дяков, Никола Марин, Джунейт Яшар, Петър Чалъков, Рангел Игнатов, Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев.

РЕЗЕРВИ: вратар: Теодор Цветков, Алил Кардашев, Даниел Спасов, Христо Янчев, Цветан Йотов, Иван Гендов, Борислав Караматев, Николай Колев.