Отлично представяне на Виктория Радева на световното по шахмат

Коментари (1)
13:28 / 04.10.2016
2357
Пловдивчанката Виктория Радева се представи отлично на световното индивидуално първенства по стандартен (класически) шахмат за девойки до 16 години, което приключи в руския град Ханти-Мансийск.

Състезателката на ШК "Спартак" - Пловдив с ЕЛО 2143 зае изключително престижното 9-о място в крайното класиране.

Вики постигна ценна победа в последната си партия с белите фигури срещу рускинята Анна Кочукова. Нашето момиче раздели 6-9-то място със 7 точки от 11 възможни.

Шампионка стана Хагаанне Ааканхша от Индия с 9 точки. Второ и трето място с по 8,5 точки заеха Мобина Алинасаб от Иран и Полина Шулава от Русия.

Показателен за успеха на Вики е фактът, че зад нея останаха представителки на силните шахматни школи от Полша, Армения, Украйна, Германия, Турция, Франция, Азърбайджан, Грузия...