Локо скочи в следващия кръг за Купата на България с 2:0 над Верея
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:52 / 23.09.2014Коментари (21)7791
Отборът на Локомотив започна с успех похода си в турнира за Купата на България. Преди броени минути, момчетата на Неделчо Матушев надвиха представителя на "Б" група - Верея /Стара Загора/ с 2:0 на стадион "Берое".

Мачът под Аязмото не започна добре за втородивизионния тим, който след само четвърт час игра изоставаше в резултата. Живко Желев зарадва треньорския щаб на пловдивчани отбелязвайки си нелеп автогол. 35-годишният бранител се опита да изпревари Георги Вълчев при едно центриране в наказателното поле, но в опита си да изчисти кълбото го прати неспасяемо с глава в долния десен ъгъл на Ел Харуби.

Янко Сандански удвои преднината на "черно-белите" в 30-ата минута. Халфът наказа стража на Верея с шут извън наказателното поле.

През втората част "смърфовете" свалиха оборотите, а възпитаниците на Господин Мирчев се опитаха да стигнат до почетно попадение, но играчите в "зелено" така и не стигнаха до голово положение пред вратата на Божидар Стойчев.

С този успех пловдивчани прекъснаха черната си серия от 8 мача без победа.

Верея - Локо 0:2
0:1 Желев /авт/
0:2 Сандански

Верея: Ел Харуби, Желев, Радев, Ганев, Джунейт Али /Ангелов/, Казаков /Киров/ , Атанасов, Митев, Динчев, Яшар, Костов /Лалев/

Локо: Стойчев, Парино, Молдованов, Димитров, Стамов /Траянов/, Карагерен, Вълчев, Наков /Янъков/, Сандански, Маламов /Филипов/, Костадинов