Академик беше близо до изненада във Варна, но загуби

10:03 / 07.04.2014
968
В предпоследния 19-и кръг от сезона в мъжката А група ИУ Варна се наложи над Академик Пловдив с 82-74. Сигурен за мястото си в четворката е само отборът на ИУ, който стана шампион три кръга преди края. В момента Академик Пловдив и Чавдар Троян са с по 12 победи и 7 загуби, а Академик Благоевград е с 11-8. В последния кръг ще играят Чавдар Троян срещу ИУ и Академик Благоевград срещу Академик Пловдив. От изхода на тези два мача ще се реши и класирането на местата 2/4 в шампионата.

ИУ Варна се наложи над Академик Пловдив у дома след много силна трета четвърт. Отборите бяха равностойни през първото полувреме на срещата, но след почивката варненци се откъснаха с 13 точки напред и въпреки че съперникът спечели последната десетка, стигнаха до 18-ата си победа.

Андреан Мавров вкара 19 точки за победителите, а 18 плюс 8 борби записа Хакан Сербезов. За Академик с 15 точки и цели 22 борби завърши Христо Господинов, а 14 плюс 8 борби и 5 асистенции добави Илиян Ставрев.