Децата на "Локомотив" се класираха за четвъртфиналите

10:10 / 17.06.2008
2289
Децата на Локомотив родени до 1993 година се класираха безпроблемно за четвъртфиналната фаза на републиканското първенство след втора поредна победа над Ботев /Враца/ този път със 7:1 на Лаута. Първата среща далеч от дома бе спечелена от младите "смърфове" с 3:0.

Първото полувреме започна вихрено за възпитаниците на Георги Славов. Само за първите десетина минути бяха създадени поне 5 чисти голови положения. За късмет на гостите в мрежата попадна единствено изстрела на Димитър Вълков, който отбеляза в 4-ата минута, останал сам срещу вратаря. С фрапантни пропуски се отличиха Лъчезар Михайлов и голмайсторът от първия мач Кристин Лазаров, кой съумя да прати топката над вратата от 5 метра след вратарски подарък. Тези начални минути бяха доказателство за огромната разлика в класите между двете селекции.

Логично след този домакински щурм "черно-белите" смъкнаха оборотите. Въпреки това гостите от Враца не успяха да застрашат сериозно вратата на локомотивци. Така се стигна до 25-ата минута, когато Рамадан Митков проби отдясно, сложи топката на главата на Лъчезар Михайлов, който майсторски покачи на 2:0. В ответната атака отборът на Ботев /Враца/ имаше шанс да намали резултата, но ударът на Цветомир Ангелов срещна гредата. В 30-ата минута резултатът стана класически. Антон Карагьозов, получи топката в наказателното след хитър пас на Кристин Лазаров, счупи кръстове на трима бранители на Ботев и майсторски реализира. Две минути по-късно Кристин Лазаров отново нямаше шанс пред гола, след като ударът му от дистанция срещна страничния стълб на врата на врачани. Буквално в последната атака за първата част гостите намалиха резултата. Почетното попадение за тях реализира Цветомир Ангелов с удар от воле от границата на наказателното поле.

През втората част ситуацията на терена не претърпя промяна. Отборът на Локомотив владееше повече топката и пропусна една дузина голови възможности, докато тимът на гостите от Враца рядко напускаше собствена си половина. Още в 3-ата минута на второто полувреме Аян Садъков увеличи на 4:1 след чудесен удар от 20 метра. В 17-ата Антон Карагьозов препарира вратаря на гостите, след като изстреля истински снаряд от 25 метра - 5:1. Три минути по-късно влезлият на смяна за "смърфовете" Стефан Чилингиров без изведен сам срещу вратаря на Ботев, финтира го и на празна врата реализира за 6:1. В 25-ата минута Антон Карагьозов оформи своя хеттрик, след като прехвърли вратаря от границата на наказателното поле. До края на срещата резултатът остана непроменен - 7:1.
С този резултат момчетата на Георги Славов продължават на четвъртфиналната фаза. Техният съперник ще стане ясен след утрешния жребий.

Съставът на Локомотив Пловдив: 12.Венислав Христов, 22.Васил Пейков, 3.Благовест Ганчев, 4. Борис Бисеров, 5.Джунейт Узунов, 6.Рамадан Митков, 7.Димитър Вълков, 8.Аян Садъков, 9.Кристин Лазаров, 10. Антон Карагьозов, 11.Лъчезар Михайлов /13.Запрян Запрянов, 14. Стефан Чилингиров, 17.Радослав Даскалов, 18.Николай Муевски/

Съставът на Ботев /Враца/: 1.Александър Доцев, 13.Ваньо Ваньов, 3.Симеон Филов, 14.Веселин Радулов, 16. Пламен Пантев, 6. Христо Маринов, 7. Ивайло Цветанов, 18.Здравко Рафаилов, 9.Иван Мицовски, 10. Цветомир Ангелов, 11. Петър Кенашки

Източник: Lportala.net