Цветана Пиронкова отпадна от турнира в Рим

1537

Цветана Пиронкова отпадна от престижния турнир в Рим след загуба с 1:2 сета от Анна Чекветадзе (2:6, 6:3, 1:6). Пловдивчанката игра добре през повечето време, но на няколко пъти изпусна сравнително лесни топки, от които опитната рускиня в последствие се възползваше максимално.

През първия сет Анна Чекветадзе бе по-добра и с два пробива спечели с 6-2. Вторият сет обаче бе за Пиронкова. Тя също взе два бързи пробива в началото до 4-0, но пропусна да си осигури победата, като не взе своя сервиз-гейм при 4-1. Все пак до края не допусна грешка и спечели сета с 6-3.

В третия сет силите на пловдивчанката свършиха и въпреки няколкото доста добри отигравания, Цветана Пиронкова загуби с 1-6 и отпадна от турнира. След това представяне, нашата тенисистка със сигурност се изкачва над 50-о място в световната ранглиста, което е нейното най-добро класиране до момента.


Още по темата: Пиронкова срещу Иванович във втория кръг в Рим
Всички новини по темата: (6)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).