Асът на пловдивския колоездачен клуб "Цар Симеон Рея96" Пламен Димов облече зелената фланелка за катерач №1 след първия етап на силния международен турнир на шосе "Обиколката на Халкидики", валиден за световната ранглиста. 27-годишният пловдивчанин направи отлично бягане по маршрута от градчето Мудания до Полигирос в първия състезателен ден и след двете специални планински изкачвания напълно заслужи престижния приз.
Първият етап в събота бе с дължина на трасето 149,6 километра, а него седмото място зае друг колоездач на "Цар Симеон Рея96"- събринът Драган Спасич. "Обиколката на Халкидики" е до неделя и включва още 2 специални етапа с нови 3 планиски изкачвания. Трасето е изключително атрактивно е и с обща дължина 610 километра. В събота колоната тръгна за третия състезателен етап, който е с дължина на трасето 155 километра и финишира в Мармарас. Последният 4-ти етап от надпреварата започна вчера в Мармарас и финишира в Порто Карас, а дължината на пробега беше 161 километра.
Надпреварата е от много високата категория 2.2, носеща точки за рейтинга при мъжете в класацията на международната федерация - U.С.I. "Обиколката на Халкидики" се организира за първи път с продължителност от 4 дни.