Йовчев събира на сцената големите имена на спортната гимнастика

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
11:21 / 11.02.2013
1645
В края на февруари легендата на българската спортна гимнастика Йордан Йовчев ще се сбогува с българската публика. Преустановяването на спортната кариера на Йовчев ще бъде ознаменувано с Гала-Бенефис на 23 февруари в зала "Армеец". Йордан Йовчев е гимнастикът с рекоден брой участия в Олимпийските игри - той се състезава 6 поредни пъти, а 4 от тях за увенчани с медал. Те, обаче далеч не изчерпват постиженията му. Голямо влияние върху Йовчев оказва престоят му в Америка и както казва самият той:"Америка ме научи, че ако искаш да живееш сносно, трябва да си добър в това, което правиш." Въпреки многото възможности най-известният български гимнастик се завръща и остава в България за да се бори и да доказва с всяко едно постижение, че макар и трудно мечтите се сбъдват. Най-големият гимнастик на България вярва, че в родината има млади надежди, които ще продължат неговия път. Сумата, събрана от Гала-спектакъла ще бъде дарена за развитие на детско-юношеския спорт. 

Данчо сподели, че в невероятното шоу ще вземат участие известни представители от всички дисциплини на спортната гимнастика. Те ще представят различните лица на спорта, обвързвайки го с важни моменти от живота на Йовчев. Спектакалът ще утвърди гимнастиката като неизменна част от пътя на човека и професионалиста Йордан Йовчев. Освен родни представители, на сцената ще присъстват и чуждестранни имена, оставили следа в спорта. Един от специалните гости ще бъде небезизвестният Юри Чеки, който оказва подкрепа на Йовчев на Олимпийските игри в Атина.

Българският гимнастик, ощетен от съдийте, взима незаслужено сребърен медал. В този момент Чеки вдига ръката на Йовчев, с което показва еднозначно кой заслужава първо място. С участието си в Гала-бенефиса, той ще направи още веднъж поклон пред професионализма и високите постижения на Йордан Йовчев.

Световната шампионка Ванеса Ферари също е една от поканените звезди, които ще излязат на сцената. Родена и отраснала в Италия, тя всъщност е дълбоко свързана с България. Освен изявата си на бенефиса на Йордан Йовчев, Ванеса, която е с български произход по майчина линия, ще има възможност да се докосне до историята на своето семeйство. Очаква се да присъстват Сандра Избаша, Александър Шатилов, както и други чуждестранни колеги и приятели на Данчо. 

В грандиозното шоу ще вземат участие също така музиканти, акробати и танцьори, които ще представят една истинска феерия пред очите на зрителите. Спектакалът е сътворен под вещото ръководство на Калоян Лалев-Кайо, а сценарият е дело на Вера Маринова, известна като хроникьор на Олимпийските игри. Спектакълът се провежда с финансовата подкрепа на Корпоративна търговска банка АД и Застрахователно АД "ВИКТОРИЯ", и е с благотворителна цел. Събраните пари от билетите, ще отидат за развитието на българската гимнастика. Организатори са "24/7 Event Company".

Бенефисът ще се проведе един ден преди четиридесетгодишния юбилей на Йордан Йовчев, с който той ще отпразнува края на спортната си кариера и ще направи последен поклон пред българската публика. Билетите за спектакъла са на цени от 10 и 15 лева и вече се продават в мрежата на Eventim.



Виж коментарите (0)
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!
Още спортни:
Вчера: 21
Днес: 0


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).