Ботев не успя да се противопостави на Лудогорец! Неделев напусна със сълзи на очи

Коментари (20)
19:40 / 10.03.2024
8029
Ботев допусна загуба с 0:2 от Лудогорец в среща от 24 кръг на Първа лига.

В минутите преди срещата двата отбора почетоха паметта на легендарния Георги Попов - Тумби.

Още на загрявката Конте се контузи и бе заменен от Тамм.

Гостите започнаха по-активно срещата, като стигнаха до две опасни ситуации, но и при двете бе маркирана засада.

В 13 минута Сон преодоля Етоо отляво и центрира, а Дуа с глава прониза Игонен за 0:1.

В 20 минута Тодор Неделев се контузи и бе заменен принудително под аплодисментите на публиката.

В 27 минута Фон Витри центрира отдясно, а Пьотровски с глава удвои аванса на гостите.

В 39 минута центриране от корнер бе засечено от Антонио Перера, но от близка дистанция ударът бе неточен.

В добавеното време на първата част удар на Ивелин Попов от границата на наказателното поле бе отразен от вратаря на гостите.

Второто полувреме стартира без ситуации пред двете врати, а в 57 минута удар на Текпетей мина далеч от целта.

Последваха равностойни минути, в които играта се водеше между двете наказателни полета.

В 73 минута Балоянис получи жълт картон, който е негов пети и ще пропусне визитата на ЦСКА.

В 79 минута удар на Дуа бе блокиран от бранител на пловдивчани.

Малко преди края втори гол на Дуа бе отменен заради засада.