Дубълът на Ботев победи Сокол пред погледа на Керкез

Автор: Тодор Благов
18:40 / 24.02.2024
3121
Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Сокол (Марково). Срещата от 21-ия кръг на Югоизточната трета лига се игра на стадиона в Марково, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Двубоят бе изгледан от старши треньора на "канарчетата" Душан Керкез, който бе в компанията на един от своите помощници. Плодивчани стигаха много трудно до успеха, който бе първи за тима през 2024 година.

През първото полувреме двата тима направиха здрав сблъсък, без много голови положения и пред двете врати.

След почивката "жълто-черните" вкараха две попадения. Първото дойде в 55-ата минута, когато след атака отдясно топката бе подадена към Иво Казаков, който на празна врата вкара за 1:0.

10 минути по-късно Казаков реализира втория си гол, след като бе изведен очи в очи с вратаря на домакините. До края на срещата и двата тима имаха положения за попадение, но до такова не се стигна.