Марица ще зимува в зоната на изпадащите

Автор: Георги Кирилов
16:20 / 10.12.2023
2194
Отборът на Марица (Пловдив) завърши със загуба 2023 година. Това стана факт, след като жълто-сините отстъпиха на Спортист с 0:1 на стадиона в Своге. Единственият гол в мача от 20-ия кръг на Втора лига падна в 76-ата минута, когато Радослав Живков от малък ъгъл матира пловдивчани.

Така Марица остана с актив от 22 точки, колкото имат Спортист и Лудогорец II, но тимът от Разград е с 2 мача по-малко. Лудогорец II приема утре Добруджа и най-вероятно маричани ще зимуват на 15-ото място в класирането, т.е. в зоната на изпадащите.

Само в рамките на 60 секунди, между 11-ата и 12-ата минута, футболистите на Спортист създадоха 3 чисти голови положения. Първо след центриране от ъглов удар Маджаров засече топката, която бе избита в последния момент, до нея стигна футболист на Спортист, който върна към Тасков. Той центрира в наказателното поле и Лионел Самба от няколко метра засече с пета, но Начев изби. След последвалото разиграване и отново вкарване на топката в наказателното поле тя попадна у Калоян Стефанов, който нанесе мощен диагонален удар, но уцели левия стълб на вратата.

В 15-ата минута Станислав Маламов от Марица стреля от дистанция, но шутът попадна в ръцете на Ивайло Василев.

След 3 минути игра футболистите на Марица стигнаха до чисто голово положение. Станислав Маламов проби отляво и пусна топката в наказателното поле, където Веселин Марчев засече от движение, но Ивайло Василев се справи блестящо и спаси.

В 27-ата минута гостите изпълниха добре пряк свободен удар. Станислав Маламов стреля, но Ивайло Василев изби в корнер.

Домакините осъществиха повече опасни атаки, но не успяха да отбележат.

Гостите стигнаха добра възможност в 40-ата минута, когато, след центриране отляво, Георги Трифонов стреля с глава, но не уцели вратата.

В началото на второто полувреме Антон Иванов стреля опасно, но топката се удари в защитник и излезе в корнер.

В 55-ата минута Антон Иванов направи много хубав рейд в наказателното поле, където преодоля няколко футболисти на Марица, но стреля в аут.

Минута по-късно Светослав Диков стреля от границата на наказателното поле, но Начев изби.

В 76-ата минута Спортист поведе. След добра изградена атака Радослав Живков получи топката влезе отляво в наказателното поле и от много малък ъгъл успя да вкара топката в мрежата на гостите – 1:0.

Две минути по-късно възпитаниците на треньора Георги Чиликов можеха да затворят мача. При много добра бърза контраатака топката бе подадена към Светослав Диков, който чукна към Радослав Живков и той насочи топката към вратата, но Начев успя да реагира и спаси.

В 82-ата минута "шоколадите“ създадоха още една добра възможност. След центриране от ъглов удар Светослав Диков свали топката с глава към Павлин Чиликов, който стреля от движение, но не уцели вратата.

Гостите пропуснаха златен шанс да изравнят в последната минута. При една изписана топката Ивайло Василев не се намеси добре, топката стигна до Георги Трифонов, който не уцели празната врата и би в аут.

СПОРТИСТ: Ивайло Василев, Калоян Стефанов, Георги Маджаров, Павлин Чиликов, Кристиан Тасков (59 – Мартин Кръстев), Лионел Самба, Александър Бастунов, Осман Дембеле (61 – Владимир Семерджиев), Антон Иванов (89 – Йоан Маринов), Радослав Живков, Светослав Диков

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Мирослав Пушкаров (83 – Илиян Йорданов), Саломон Джеймс, Стефан Попов (59 – Христиан Димитров), Станислав Маламов, Ифеани Дейвид, Георги Трифонов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев.