Ботев (Враца) загря за Ботев (Пловдив) с победа над Струмска слава

11:40 / 16.10.2023
1152
Ботев (Враца) победи Струмска слава (Радомир) с 4:1 в контролна среща, която се игра в Правец. Браян Переа отбеляза две попадения, а по един гол добавиха Жан-Пиер Да Силва и Стефан Велев.

Христо Янев нямаше възможност да използва някои футболисти заради контузии.

Още в 5-ата минута Ботев (Враца) поведе в резултата. Жан-Пиер Да Силва влезе в наказателното поле и от малък ъгъл реализира за 1:0.

В 17-ата минута Букар Траоре подаде на Петър Кепов, който влезе в наказателното поле, но стреля покрай вратата.

Малко по-късно нов шут на Кепов бе спасен от вратаря. 3 минути след подновяването на играта Ботев (Враца) можеше да удвои. Спас Георгиев центрира, но Даниел Генов стреля в аут.

В 49-ата минута резултатът стана 2:0. Спас Георгиев центрира, Бубакар Траоре стреля, но стражът на Струмска слава изби. Топката попадна у Браян Переа, който не пропусна да реализира.

В 52-ата минута футболистите от Радомир намалиха. След изпълнение на пряк свободен удар топката се удари в стената и влезе в мрежата на Костов за 2:1. След 8 минути игра Бубакар Траоре подаде удобна топка на Даниел Генов, но след неговия шут вратаря спаси.

Минута по-късно Даниел Генов центрира от ъглов удар и Браян Переа с глава вкара за 3:1. Крайното 4:1 оформи Стефан Велев в 62-ата минута с гол от границата на наказателното поле, съобщи официалният сайт на врачани.

Съставът на Ботев (Враца): Красимир Костов, Петър Кепов (46 – Едуардо Кунде), Мартин Христов, Луис Фелипе Соарес, Пламен Петров (46 – Момчил Цветанов), Марио Киконда (65 – Бамба Мори), Митко Панов (46 – Стефан Велев), Бубакар Траое, Красимир Тодоров, Жан-Пиер Да Силва (46 – Даниел Генов), Луга Жуниор (46 – Браян Переа)