"Канарите" пристигнаха благополучно в Шарджа
Отборът на Ботев (Пд) пристигна снощи благополучно в Обединените арабски емирства. Точно в 21:30 часа местно време "жълто-черните" бяха на летище Дубай, откъдето отпътуваха за хотел "Оксидентал" в Шарджа.
Градът е столица на емирството Шарджа и е с население около 800 000 души. Той е трети по големина в страната след Дубай и Абу Даби.
Базата на "канарчетата" в следващите две седмици се намира непосредствено до бреговете на Персийския залив.
Както Plovdiv24.bg вече информира читателите си, с отбора не заминаха Уме Емануел, Акере и Ннади, които не получиха визи за ОАЕ.
Ето още веднъж "жълто-черната" група от 25 футболисти:
Вратари: Хидайет Ханкич, Георги Аргилашки и Стефан Смъркалев
Защитници: Рой Херман, Па Конате, Виктор Генев, Джеймс Ето'o, Самуел Супрайен, Джаспър Ван Хертъм, Атанас Чернев и Роберто Пунчец
Полузащници: Красиан Колев, Дилан Мертенс, Тодор Неделев, Емануел Току, Николай Минков, Антонио Перера, Реда Рабей, Михаил Прокопиев, Хуго Ази и Йери Диакате
Нападатели: Мохамед Брахими, Мартин Секучич, Абдулайе Траоре и Елвис Ману