Неуспешен дебют на Александър Томаш начело на Локомотив

Коментари (23)
19:23 / 15.04.2022
7039
Локомотив Пловдив стартира с грешна стъпка плейофите за 7-ото място в крайното класиране на Първа лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите завършиха 0:0 като домакини на Арда в официалния дебют на треньора Александър Томаш.

По този начин пловдивчани имат вече актив от 35 точки, а тимът от Кърджали е с 30.

Още в 5-ата минута Тонислав Йорданов прати топката във вратата на Илко Пиргов. Попадението обаче бе отменено след намесата на системата ВАР, която отсъди, че нападателят на гостите е бил в засада.

Четвърт час по-късно дойде най-чистото положение на Локомотив през първото полувреме. Александър Василев напредна отляво, нахлу в наказателното поле и отправи силен шут, но над напречната греда.

В 25-ата минута Ел Тетах беше изведен зад защитата на "смърфовете“, а Илко Пиргов излезе пред наказателното си поле и направи шпагат, с който изби топката. Главният съдия обаче вдигна директен червен картон за вратаря. Ситуацията логично беше разгледана от ВАР, след което реферът отмени червения картон.

Илко ПирговМилош Петрович, Кристиан Гомис, Райън БидунгаЙосип Томашевич, Александър Василев, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Венсан Марсел, Димитър Илиев, Преслав Боруков.