Лудогорец вкара 3 и спря чудесната серия на Ботев

Коментари (22)
21:51 / 03.04.2022
4743
Отборът на Ботев (Пловдив) прекъсна отличната си серията без загуба в шампионатен мач от началото на 2022 година. Жълто-черните отстъпиха на Лудогорец с 0:3 в дербито от 25-ия кръг на Първа лига, което се игра на стадиона в Разград.

Бърнард Текпетей (10), Оливие Вердон (19) и Каули Оливейра (57) вкараха за шампионите, които записаха осма поредна победа над съперника си.

Възпитаниците на треньора Азрудин Валентич засега запазват третото място във временното класиране с актив от 43 точки, но съществува вероятност още утре да бъдат изместени оттам от отбора на Черно море. До двубоя в Разград ботевистите бяха в серия от 6 поредни мача без поражение (4 победи и 2 равенства).

Домакините откриха резултата още в 10-ата минута. Тисера подаде към Текпетей в наказателното поле. Нападателят бе оставен необезпокояван от Виктор Генев и с прецизен шут с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на Георги Аргилашки за 1:0.

Десет минути по-късно зелените удвоиха преднината си. След късо изпълнение на корнер последва центриране на Каули към далечна греда. Там Пластун отклони с глава към Вердон и той също с глава вкара за 2:0.

Четвърт час преди почивката "канарите" извадиха голям късмет, след като Джонатан Рик напредна отляво в наказателното поле, но след силния му шут топката срещна гредата.

Най-чистото положение за гостите дойде в 56-ата минута след центриране на Тодор Неделев. Виктор Генев надскочи противниковите играчи и засече с глава, но вратарят Падт показа добър рефлекс и изби в корнер.

След неговото изпълнение шампионите организираха мълниеносна контра, при която Текпетей изведе Каули в чиста позиция. Бразилецът финтира излезлия почти до центъра вратар Георги Аргилашки и безпроблемно вкара за 3:0.

Георги АргилашкиВиктор ГеневРоберто Пунчец, Самуел Супрайен, Джеймс Етоо (69- Точукву Ннади), Дилан Мертенс (89- Лъчезар Балтанов), Реда Рабей (65- Джак Лейн), Емануел Току, Мохамед Брахими (65- Димитър Тонев), Тодор Неделев, Антоан Бароан (65- Николай Минков).