Замърсена е бреговата ивица на едно от най-красивите Смолянски езера

1374

Силно замърсена е бреговата ивица на едно от най-красивите Смолянски езера – “Рибката” на входа на Смолян, установи репортерска проверка на радио “Фокус” - Смолян. Бреговата ивица около езерото е обсипана с всевъзможни отпадъци и боклуци. Най-замърсен е районът около вилната зона. Преобладават отпадъците от пластмасови бутилки, найлонови опаковки и цигарени кутии, дори аксесоари за автомобил. В единия край на езерото дори предвидлив стопанин е изхвърлил и боклука, сформиран при пролетното почистване на нивата си в близост да водния басейн. Главните замърсители са най-вече рибарите, които устройват богати трапези по време на излетите си, но боклуци оставят и останалите туристи.

В района на езерото няма никакъв съд, където може да се изхвърлят отпадъци или пък поне политиленов чувал, за да не се разпиляват. Няколко години по ред районът на езерото се чисти от ученици, които на свой начала с помощта на различни институции, организират еко – ден и почистват красивия обект. За съжаление обаче на чисти брегове и води, туристите и езерото се “радват” само за няколко дни. Със сигурност и тази година “Рибката” ще бъде почистена, но добре ще е чистотата да се запази за по-дълго време, като се монтират съдове за смет, които задължително да се обслужват всяка седмица.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Възрастен мъж е бил пребит от двама младежи в село край Пловдив
Жестока челна катастрофа в Стамболийски
Инцидент: Сериозно задръстване след катастрофа до Пловдив
В Раковски откриха статуя на папа Франциск
Нова пътна връзка в Асеновград улеснява трафика към Пловдив
Мъж изгоря в къщата си в Брестовица


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).