Съдът осъди Кирил Рашков на 3 години и половина затвор

27809
129

Асеновградският съд постанови наказание лишаване от свобода за 3 години и 6 месеца на Кирил Рашков за заплахи за убийство, отправени към вуйчото и лелята на убитото в Катуница момче - Веселин Христов и Иванка Петрова. Съдът обаче ще приспадне 4 месеца, през които Рашков е бил в ареста. Общо 4000 лева ще плати Рашков на двете заплашвани лица.
Веселин Христов, един от двамата заплашени с убийство от Рашков, изказа удовлетворение от присъдата, защото истината е излязла наяве, а именно, че е бил заплашен с убийство. Той заяви още, че не се чувства сигурен за живота си.

Някои от жителите на Катуница, които през целия ден, докато течеше заседанието на съда, обявиха присъдата за справедлива. Други обаче я намират за недостатъчна, макар че по поставеното обвинение - заплаха за убийство, постановеното наказание е максималното възможно по закон.
Това е първата присъда на Кирил Рашков за безредиците в Катуница. Делото приключи само в едно заседание, което продължи цял ден и приключи преди броени минути.

Виж коментарите (129)
Още новини от Регионални новини:
Закусвалня горя в Асеновград
Факелно шествие за първи път в Асеновград
Липсата на лекари затваря детското отделение в Карлово
Хлебарница на тезгяха: ЧСИ разпродава имот на кооперация в Първом...
Край Пловдив ще се проведе XX юбилейно издание на Фестивала на бе...
Бедственото положение в Смолян остава: Кметът с информация за зак...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).