Над 10 000 влизат в голяма фолклорна битка на събора в Рожен

Автор: Мариана Панчева
Коментари (7)
13:40 / 10.04.2016
4658
Над 10 000 изпълнители от всички краища на България се очакват за тазгодишния Фолклорен конкурс "Рожен". Конкурсът е част от програмата на големия събор, който ще се проведе от 15 до 17 юли. Желаещите да участват в него могат да подават заявления за участие до 15 юни, съобщават организаторите.

Конкурсът е за непрофесионални народни певци, инструменталисти, танцьори, разказвачи, певчески и танцови състави, групи за народни обичаи и обреди, оркестри и ансамбли от цялата страна. До участие се допускат и чуждестранни състави. Заради големия интерес сцените, на които ще се изявяват самодейците, ще бъдат увеличени от четири на пет

Статут, регламент и заявки за участие в конкурса са публикувани на сайта на Община Смолян: www.smolyan.bg и сайта на Събора: www.rozhen.bg.

Роженският събор бе възстановен и обновен след 9-годишно прекъсване по инициатива Фондация "Наследство в бъдещето" и се превърна в събитие №1 за 2015 г. посетено от над 350 000 души.

Виж коментарите (7)
Още новини от Регионални новини:
Иван Русинов, който гълташе кренвирши в "България търси талант", ...
Мария от пловдивското село Войсил отглежда 200 овце, има 4 деца и...
Млад пожарникар от Пловдивско: Много от децата казват, че искат д...
Свободен вход и специална програма за 6 май в Музея на авиацията
Община Пазарджик започна почистване от крайпътна растителност по ...
Деца и родители месиха ритуални пити в пловдивско село


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).