Голям пожар бушува в Харманли, 7 коли се опитват да го потушат

3368

Пожар на площ около 1000 декара, по първоначални оценки, е възникнал и се е разпространил между селата Преславец и Поляново, община Харманли, съобщиха от областната противопожарна служба в Хасково, цитирани от "24 часа".

Огънят засяга смесени територии - орехови и широколистни гори, ниска растителност и лесонепригодни площи, уточниха огнеборци. На мястото има 7 противопожарни коли и екипите им.

Гасенето се затруднява заради вятър, който разпалва огъня. "На този етап не може да се даде прогноза за развитието на пожара, локализирането и потушаването му", каза директорът на РДПБЗН - Хасково комисар Николай Вълчев.

По негови думи обаче са били установени предполагаемите причинители на бедствието. Ставало дума за няколко души с моторна косачка, които разчиствали орехова градина. Те не за първи път причинявали пожар.

Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
След публикация на Plovdiv24.bg: Окосиха тревата в гробищата на А...
Карлос Насар откри паметника на Милен Добрев край Пловдив
Училище №1 в Пловдив област по ИТ с нов европейски проект за учен...
Зрелищна акция край Доспат спаси уникално, скрито досега римско с...
Днес край Пловдив Карлос Насар открива паметник на Милен Добрев
Първи кадри: Ученик е загиналият в Пловдивско днес


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).