Циганка бие и скубе санитарка в детско отделение

5860
10

Циганка е била и скубала санитарка от второ детско отделение на областната болница в Пазарджик, съобщиха от здравното заведение. 37-годишната Иванка Пенова е била нападната в събота след обяд по време на дежурството си.

Циганката придружавала в отделението двете си деца, които били болни. Тя поискала от санитарката да отключи външната врата на отделението, за да излезе. 

Пенова обаче отказала, защото имало заповед на завеждащия отделението за времето от 14 до 16 ч. вратата да е заключена, защото тогава децата в отделението трябвало да спят.

Това провокирало агресията на циганката, която нападнала санитарката като я удряла, дращила по лицето и скубала. На виковете на Иванка Пенова от стаите наизлезли други жени, които я отървали от нападателката.

На местопроизшествието пристигнал и полицейски патрул, който снел обяснение от двете жени. Санитарката си е извадила медицинско свидетелство за нанесените й наранявания.

Тя смята да заведе дело срещу циганката за нанесените й щети. Директорът на болницата д-р Васил Вълчев декларира, че ще подкрепят служителката си в един бъдещ процес срещу нападателката й.



Източник: в. "24" часа
Виж коментарите (10)
Още новини от Регионални новини:
"Европейски пътища": Ангажирани сме ремонтът на пътя Михилци – Хи...
Директорът на БАБХ-Пловдив: Евтаназирахме 30 овце в Първомай, соб...
Напрежение в село Храбрино заради дълбок изкоп, застрашаващ единс...
Вълшебството на обичая "Калиница" ще разкраси Асеновград отново
Три мъжлета нападнаха безпомощна жена на улица недалеч от Пловдив...
Пътят Михилци-Хисаря се затваря изцяло след 40 години без основен...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).