Част от пенсионерите ще пътуват безплатно в Асеновград
Такса "смет" в Асеновград остава непроменена за 2012 година в размер на 1,65 промила, това решиха на сесията днес общинските съветници. Увеличение на налога ще има в 7 балкански села от общината, а скокът е от 8 на 10 промила.
Облекчение има само за асеновградските фирми, които ще плащат такса в размер на 7, вместо досегашните 8 промила. Няма промяна в данъка за училищата и те ще се издължават в размер на 1,20 лв. за всеки ученик.
Съветниците решиха още най-бедните пенсионери да пътуват изцяло безплатно в градския транспорт, за което от общинския бюджет са предвидени допълнително 30 хил.лв.
Източник: радио "Пловдив"