Здравко Димитров подари над 400 книги на пловдивчани

3575
2

Здравко Димитров и и.д. кмет на район "Северен“ Красимир Асенов подариха на пловдивчани над 400 книги с художествена литература по време на инициативата "От приятели за приятели“. Те бяха раздадени днес на шатрата на ГЕРБ пред Общината. Антикварните томчета са събрани от приятели на кандидата на ГЕРБ за кмет на Пловдив Здравко Димитров.

"Щастлив съм, че толкова много хора дойдоха днес тук и говорихме за книги и литература. Все още има пловдивчани, който се докосват до истинската книга. Все пак Пловдив неслучайно е културната столица на Европа“, заяви по време на акцията кандидатът на ГЕРБ за кмет на Пловдив Здравко Димитров.

Специални книжки имаше и за най-младите читатели. Според инициаторите  трябва да се насърчава четенето от най-ранна детска възраст. Интересът към четенето и способностите за разбирането трябва да бъдат създадени и поощрявани и то не само от  родителите и учителите, но и цялото общество.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
ГДБОП задържа двама мъже за сексуална злоупотреба с деца в интерн...
Костадин Димитров представи икономическите козове на Пловдив пред...
Не освободиха предсрочно от затвора Петър Маринашки
В центъра на Пловдив вече има нов напълно безплатен паркинг
Официално потвърдиха уволнението на началник в общинско предприят...
НСИ съобщи средната работна заплата в Пловдив и областта


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).