Започва се! Бутат знакова сграда на улица "Гладстон"!

14246
5

Преобразяването на галерията на ул. "Гладстон" започва, видя репортер на Plovdiv24.bg. От тази сутрин работници поставят метални огради, с които да заградят строителния обект. Фирмата, която ще работи там е "Главбoлгарстрой".

В строежа на новата галерия ще бъдат вложени 3 499 000 лева. По задание в чисто новата сграда трябва да се помещават изложбена зала на две нива, отделно многофункционална зала, арт клуб - кафене, графична база, ателиета, офиси, депо за съхранение на картините, магазини за продаване на художествени материали и малка арт галерия.

Като цяло сградата трябва да се раздели на изложбени площи, търговски площи, кафе-клуб на художниците. Част от нея трябва да се предвиди и за провеждане на конференции и семинари. Мобилни и сгъваеми стени в общата изложбена зала пък ще позволи разделяне на пространството за по-камерни събития. Планира се още монтиране на система за видеонаблюдение, подходящо осветление, осигуряване висок клас на енергийна ефективност на сградата, достъп за хора с увреждания.

Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...
Пловдивчанин с актуална информация за АМ "Тракия"
Близо 25% от десетокласниците в Пловдивско не се явиха на НВО по ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).