Залесителна акция в парк "Красива България"
Кметът на район "Северен" Ральо Ралев заедно с част от екипа си проведе залесителна акция днес в парк "Красива България", който се намира пред жилищен блок с административен адрес бул."Дунав" №186 А в кв."Гагарин".
Дъждовното време не попречи на администраторите и районът вече е облагороден с 14 нови дръвчета, от които 5 броя червен дъб, 3 липи, 3 броя албиция и 3 чинара.
В същия квартал на ул."Борба" № 23-33, както и северно от ул. "Милеви скали" № 13-23 са засадени 18 млади дръвчета - 3 броя албиция, 4 броя червен дъб, 7 липи и 4 чинара.
Само през последния месец в "Северен" са засадени 3600 рози, а през следващата седмица жителите на района ще се радват на 1500 новозасадени ружи.
"Резултатите ще се видят напролет, когато районът ще бъде по-зелен и цветен", коментира Ралев.