Закопчаха четирима при акция срещу разпространители на цигари без бандерол

3969
3

Четирима души са задържани при полицейска операция в Пловдив. Двама от задържаните криминално проявени през различни периоди за фалшификации, за изготвяне на фалшиви документи за автомобили, регистрация на автомобили с фалшиви документи.

Задържаните са приложили характерна схема за нелегалната търговия с цигари без бандерол, като групата е била наблюдавана днес от служителите на МВР. Според схемата основният заподозрян изчаква неговите клиенти да пристигнат в Пловдив, след което взима автомобилът им, докато те остават да го чакат в кафене. Той отива до мястото, от където зарежда с цигари, след което се връща с колата със заредени десет масетрбокса. Задържането е станало в Пловдив, а депото за цигари е било в село Граф Игнатиево.

След претърсванията, направени на няколко адреса в Пловдив и в областта, служителите на МВР са се натъкнали на склад, в който освен цигари, са намерили и голямо количество дънки - около 600 броя и над 300 броя фланелки без документи за техния произход.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...
Йоана от XI клас застана начело на пловдивско училище
Пост разклати "кореняк" пловдивчаните: Родителите ви копаха домат...
Район "Западен" представя богат календар с над 30 събития
Проф. Христо Тасков: От днес вече нищо не ме свързва с МУ-Пловдив...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).