Заграждат още един от големите паркове в Пловдив с камери

Един от големите паркове на Пловдив - кючукпарижкият "Белите брези", ще се сдобие с камери за видеонаблюдение, предаде репортер на Plovdiv24.bg
Планът е техниката да се монтира на минимум 7 места, разказа кметът на район "Южен" Борислав Инчев. По съвет на специалисти обаче, за пълно покритие и максимална видимост, камерите трябва да са по две - което означава общо 12 камери.

"Ще се опитаме да защитим един такъв проект, не е невъзможно това да се случи още в рамките на тази година. Ако в един момент има свободни средства за районите от бюджета на града, "Южен" ще кандидатства и "Белите брези" ще е един от първите обекти", категоричен бе Инчев. 
Припомняме, че планът е в парка да бъде изградена и втора детска площадка.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчани: Чу се много силен тътен, направо гръм!
Нощни патрули ще пазят Пловдив от пожари през лятото
Опозицията в ОбС Пловдив засипа Общината с питания
Глоба от 200 евро и отлагане: Ключов свидетел провали дело за уда...
МВР със спешни мерки срещу криминогените в "Столипиново"
Бащата, изритан на Гребната: Младежът ме псуваше и се държеше агр...


Виж още: