За пети пореден ден възобновяват операцията по издирването на Петър във водите на Марица

6352
1

За пети пореден ден се възобновява операцията по издирването на 19-годишното момче Петър, което изчезна във водите на река Марица на 22 юни. Това каза главен инспектор Димитър Бришимов, началник на аварийно-спасителния отряд към пловдивската пожарна.

По думите му на място са водолазен екип и обходни двойки. Очаква се малко по-късно днес да се включат отново екипи на полицията, пожарната, доброволци, както и съученици на изчезналото момче. Търсенето продължава с лодка и по суша.

Димитър Бришимов каза още, че отново ще се извършва водолазно претърсване на дълбоки единични ями във водите на реката. По думите му се работи непрекъснато, но високите температури допълнително създават трудности за спасителните екипи по време на провеждането на издирвателните мероприятия.



Източник: Радио "Фокус"
Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Д-р Станчева от "УМБАЛ-Пловдив": Рибата е сред суперхраните, коит...
Зелена площ губи поредната битка с автомобилите в Пловдив
Вместо паркинг: Оформиха "жива стена" на бул. "Цариградско шосе" ...
Уличен ремонт за 1,6 млн. евро в Пловдив: Ясни са фирмите, които ...
Пловдив обновява "умните" си светофари: Модернизират трафика на 2...
Собствениците на "Винпром Пещера" купуват "Монди Стамболийски"


Виж още: