Всички вредни вещества във въздуха са в норма, показва замерване на РИОСВ

1863

До момента няма превишаване на средночасовите норми на следените от РИОСВ-Пловдив и Регионалната лаборатория на Изпълнителната агенция по околната среда замърсители на атмосферния въздух. Това сочат данните от непрекъснатите замервания на автоматичната измервателна станция "Евмолпия" и мобилната станция, разположена в село Оризаре.

Стойностите на следените от станция "Евмолпия" в Пловдив вредни вещества азотен оксид, азотен диоксид, въглероден оксид,серен диоксид, озон и фини прахови частици не превишават праговите норми. В норма са и замерваните в Оризаре от мобилната станция серен диоксид, азотен оксид, азотен диоксид, въглероден оксид, озон, амоняк, метанови и неметанови въглеводороди.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивски депутат за Иво Христов: Комунистът си остава чугунена ...
Сигнал: Моля запознайте народа с новата "техника" за чистене на у...
Хулиганска вълна край "Белите брези" в Пловдив повдигна въпроса з...
Хиляди подкараха колела в Пловдив, кметът връчи голямата награда ...
Най-мащабното велошествие в Пловдив се завръща на 16 май
Френска журналистка за Пловдив: Това не е само туристическа дести...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).