Военни се включиха при гасенето на пожара в пловдивското село Искра

2475

Военни от 4-ти артилерийски полк Асеновград участват в погасяването на пожара край първомайското село село Искра, съобщиха от Министерството на отбраната. Групата е от 26 души, притекли се на помощ на пожарникарите след отправено искане от областния управител на Пловдив.  

Огънят лумна в късния следобед събота и обхвана крупни площи борова гора, като в началото застрашително настъпи към покрайнините на селото. С масовото включване на пожарникари от цялата пловдивска областна служба, горски работници и доброволци от съседните селища, стихията бе ограничена без да засегне къщите. 

Към 3 – 4 ч. тази сутрин пожарът е овладян и локализиран, но гасенето на пламтящи огнища продължава, съобщи за Радио Пловдив началникът на аварийно – спасителния отряд към пожарната Димитър Бришимов.

По думите му опасността все още  не е ликвидирана, но населението и сградите са в безопасност. 

Цяла нощ екипите са бодърствали в непрестанни дежурства за недопускане на нови огнища, и може да се каже, че ситуацията е вече овладяна, разказва  кметът на с. Искра Тодор Налбантов.

Причините за избухването на пожара тепърва ще се изясняват, но според кметът на селото той е породен от човешка небрежност.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивската пожарна стана като нова с 1,6 млн. евро
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).