В "Столипиново" кметът лично връчи петела за Банго Васил!

11141
18

Петелът, който по традиция е голямата награда в томболата за ромската Нова година, бе връчен на победителя лично от кмета Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Минути по-рано пернатото опита да избяга и се наложи да бъде гонен из съседни дворове, но в крайна сметка се падна на 28-годишния Асен. 

"Хубава и успешна нова година, още повече че Пловдив е и Европейска столица на културата. Нека покажем, че сме заедно и че можем да живеем в дух на разбирателство в Пловдив. Част от проектите на Пловдив – Европейска столица на културата ще се реализират в квартал "Столипиново", посочи Тотев, който бе сред специалните гости, поканени за празника. Заедно с него да уважат събитието бяха районният кмет, зам.-кметът по култура, както и представители на фондация "Пловдив 2019". 

"За нас е голяма радост, че присъствате тук, на нашия празник", заяви Антон Карагьозов и благодари за съдействието на Община Пловдив по отношение на образователните проекти, които се провеждат в квартала. Освен томболата с награди програмата предложи и театър, представен от ромски младежи по проект GetToStolipinovo. Още кадри и атмосферата - вижте в галерията и видеото от празника.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (18)
Още новини от Новини от Пловдив:
Подменят камери на магистралата край Пловдив
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...
Пловдивчанин с актуална информация за АМ "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).