Украсяват клиентските центрове на ЕВН с детски рисунки от конкурс

9188

Успешно завърши първият етап по инициативата „Енергийна ефективност в училищата" на EVN, която се провежда в пет области на територията на дружеството в Югоизточна България - Пловдив, Сливен, Хасково, Стара Загора и Бургас.

Във вторите класове на училищата специалисти на дружеството предоставят информация за начините за рационално използване на електричеството, както и за енергийна ефективност. На децата се предоставят информационни материали на тази тема, организира се викторина „Енергиен детектив", занимания и състезание за рисунка по темата „Аз и моето семейство пестим енергия" с награди.

Преди Коледните празници децата участват с ентусиазъм и претворяват наученото от заниманията в рисунки, разказчета и стихотворения в конкурса на тема „Аз използвам електроенергията разумно". Всички участници получават награди, а най-добрите творби ще бъдат изложени в Клиентските енергоцентрове по места. До момента са получени около 450 творби по темата - рисунки, разказчета и стихотворения, като се очаква броят им да нарасне още.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Дясната ръка на Ангел Стоев става Областен Управител на Пловдив
Обрат с идеята за светофар на "Богомил" и "Лев Толстой"
Ексклузивно видео: Първите, озовали се на мястото на тежко ПТП в ...
Недоволни мотористи ще блокират Околовръстното на Пловдив
Премиерна прожекция на филм за великия Борис Христов в Пловдив в ...
Пръскат срещу комари в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).