Търсят над 800 000 лева за "Четвъртък пазара" от Общината

11842
2

Фирмата, изпълнила ремонта на "Четвъртък пазара", търси от община Пловдив 818 445 лева, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

"Евроремонтстрой" ЕООД е завела дело в Окръжен съд с изкане да получи сумата за дейности, които не са й заплатени, разказа главният юрист на Общината Илиан Иванов

"В хода на строителните работи се е наложило да бъде поставена бетонна плоча, която обаче не е била включена в първоначалния ремонт", поясни Иванов. 

Геоложки изследвания установили, че земната маса не би издържала конструкцията, затова и фирмата сама е преценила да изгради укрепваща плоча.  

От цялата документация обаче е видно, че Общината не е се е съгласила с измененията на проекта, а дали те са били необходими, е било по преценка на "Евроремонтстрой", твърди Иванов.

"Затова считаме, че решението би трябвало да е в полза на Общината", категоричен е той. 

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
Жена и четирима мъже се гавриха с полицаи в Пловдив
Кметът на "Западен" възлага проектиране на 5 улици и настоява за ...
63-ият випуск на ЕГ "Пловдив" се дипломира със среден успех 5,71
Читател: Този, който е купил на тази жена кола, да й купи и книжк...
Пловдивчанин с актуална информация за АМ "Тракия"
Близо 25% от десетокласниците в Пловдивско не се явиха на НВО по ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).