Три милиона нови цветя ще бъдат засадени в Пловдив

3066
5

Три милиона цветя ще бъдат засадени из целия град догодина, съобщи директорът на "Градини и паркове" Иван Георгиев.

1 млн. бройки бяха засадени тази пролет, тройно повече през следващата година е обещал на кмета директорът на общинското предприятие. Според него и те дори нямало да бъдат достатъчни за голям град като Пловдив. Намалели са посегателствата върху новозасадените растения, констатира Георгиев.

Тазгодишното мащабно зацветяване според него минало малко хаотично, но вече са взети поуки. От районните кметства ще предоставят карти и цветните фигури ще бъдат предварително уточнявани.

"Градини и паркове" ще озелени и разделителните ивици на бул. "Руски", макар че това беше задължение на фирмата, която го реконструира. Директорът ще настоява през следващата година в приемателните комисии на подобни инфраструктурни обекти да бъдат включвани и представители на предприятието, които специално да следят изпълнено ли е предвиденото във всеки проект капково напояване.

 



Източник: ПОТВ
Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия
Посрещнаха Митрофанова под Альоша със "Священная война" и с бълга...
Бутат магазин на "Билла" в Пловдив заради нов строеж, от веригата...
Елеонора Митрофанова държи реч при паметника на Альоша днес в Пло...
Воайор около Централна гара в Пловдив бе откаран от линейка
Уникалната певица, която на 50 години роди третото си дете, идва ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).