Тошо Пашов: Освобождаването ми е по мое желание

3683

Главният инженер на община Пловдив Хакъ Сакъбов е новият заместник-кмет  "Строителство, инвестиции и общинска собственост". Plovdiv24.bg единствен съобщи за рокадата. 

Сакъбов заема поста на досегашния вицекмет инж. Тошо Пашов, който се оттегля по лични причини и се връща на старата си позиция заместник-кмет "Устройство на територията, инвестиционни проекти, техническа инфраструктура и капитално строителство" в район "Централен". Инж. Хакъ Сакъбов досега беше директор на дирекция "Строителство и инвестиции" в голяма община.

Промяната в ръководния състав на община Пловдив беше обявена официално от кмета Костадин Димитров на пресконференция.

Тошо Пашов каза: "Освобождаването ми от оперативна работа е по мое желание и моя молба, по лични чисто човешки причини. Имам прекрасни отношения с г-н Димитров. Благодаря му, че с това време ми даде пълната възможност да работя единствено и само за интересите на Пловдив и гражданите на община Пловдив.

Знаете какво беше когато започна мандата. За мен беше голямо предизвикателство. Г-н Димитров ми каза: "Трябва да направим така, че до 1 година да няма затворена нито една пътна отсечка". Не визирам "Александър Стамболийски", който не е наш проект. 

Благодаря на колегите, помагахме си, нямаше конфликти, нямаше интриги. Благодаря на екипа, с който работих. Работата на администрацията е невидима за хората, но резултатът от работата на администрацията е видима. На една сесия ни обвиниха, че администрацията бездейства, но с бездействие може ли да се постигнат резултати?

С г-н Сакъбов работим близо 14 месеца, считам, че е най-подходящ, запознат е с проблемите, перспективите, плановете за развити, може да продължи политиката за инфраструктурата и развитието на града. Аз оставам служител на администрацията и винаги съм готов да помогна с моята експертиза.".

При встъпването му в длъжност е имало три задачи: да се ускорят започнатите проекти, да се направи преглед на всички проекти и да се подредят във времето по приоритети и на база на този анализ да се направи програма за града, която пък е заложена в новия бюджет. 

Благодарност за свършеното от инж. Пашов отправи и кметът Костадин Димитров: "Няма да забравя предизвикателствата – "Модър Царевец", Бетонен мост, Кукленско шосе. Казана дата - спазена дата. С инж. Сакъбов работя още от "Тракия". Има приемственост в ресора. Почти няма проект, с който той да не е запознат".

Новият заместник-кмет декларира, че ще продължи да работи в полза на гражданите да са доволни и да няма критики към администрацията. Първите му стъпки ще бъдат за процедиране на целевите средства от държавата. Очаква скоро да стартират проектите за "Голямоконарско шосе", "Славянска", "Генерал Колев", стадион "Локомотив" и етап 2 на стадион "Ботев".



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Една от последните павирани улици в Пловдив отива в историята
Ремонтът за милиони продължава, но обзавеждането се отлага: Жалба...
Пловдив отново доказа, че пази българския дух: Традиционни занаят...
Един кандидат за 300 000 евро: Кой ще контролира разходите за нов...
Уникална инициатива: Билкова спирала с мента и лавандула разкрася...
Безводие в събота: Ремонти и спрени помпени станции блокират водо...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).