Свидетел на инцидент в Пловдив: Полицията не казва цялата истина
Пловдивчанин се свърза с редакцията на Plovdiv24.bg, за да внесе яснота относно инцидент в градски автобус, който е станал в Пловдив на 11 юли. Според него информацията на полицията, която е предоставена до медиите е непълна и не внася пълна яснота по случая, като дори вменява вина у шофьора.
Припомняме какво казаха тогава от пловдивската полиция:
Пътничка пострада при рязко спиране на автобус. Съобщение за произшествието на кръстовището между бул. "Найчо Цанов“ и ул. "Сан Стефано“ в Пловдив е получено около 8.40 часа вчера, чрез тел. 112. На място служители от сектор "Пътна полиция“ установили, че в автобус от градския транспорт 69-годишна жена загубила равновесие и паднала на пода, след като водачът внезапно задействал спирачната система. Пострадалата е настанена за лечение в болница със счупен таз. 56-годишният шофьор е тестван с дрегер, резултатът е отрицателен. По случая е образувано досъдебно производство.
Ето и думите на нашия читател, който е станал очевидец на ситуацията в автобуса:
Случката се разигра в автобус 37. Всички бяхме седнали, само една жена стоеше права. Автомобил "Ауди" изведнъж засече автобуса и шофьорът нямаше какво да направи освен да набие спирачки, тогава падна и жената. Просто искам да се внесе яснота, за да не се изкарва виновен шофьора.