Студентка пита: Кога ще ни пуснете парното? Отговор: Когато стане минус 20°!

11128
13

Недоволство срещу липсата на отопление в общежитие "Чайка 1" изрази чрез Plovdiv24.bg студентка на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Публикуваме мнението на младата дама без никаква редакторска намеса:
Здравейте! Пиша на Вас, тъй като редовно следя сайта ви. Аз съм студентка в ПУ "Паисий Хилендарски" и тъй като нашият университет си няма собствени общежития, всички студенти са в общежития на други университети. Аз живея в общежитията на Аграрния университет в "Чайка 1". И искам да Ви кажа, че откакто е започнал зимният сезон, парното в "Чайка 1" е било пуснато два или три дни. 
Първо ни беше казано, че нямат пари, после, че човекът, който пуска парното, си е счупил крака и не могат да намерят заместник. В крайна сметка уж намериха, но къде е той не се знае, тъй като парното пак не работи. Не е нормално навън да е -3 градуса, а ние да нямаме парно. 
На въпроса "Кога ще пуснете парно?", домакинката Рени Чомакова отговаря троснато "Когато стане минус 20 градуса!". Ние се отопляваме с печки, т.нар духалки, при което превишаваме лимита за тока и сме принудени да плащаме допълнително. За ноември месец няма стая, която да не е платила минимум 40 лв. само за ток.

Това е безобразие. Надявам се да обърнете внимание на нашия апел, тъй като не ни останаха много опции.

Проверка на Plovdiv24.bg установи, че общежитието се стопанисва от "Студентски столове и общежития" ЕАД, в чиито правомощия е решаването на подобен род проблеми. Оттам категорично отрекоха информацията, че сградите, които ползват студентите, не се отопляват:

"По празниците парното наистина бе спряно по обясними причини и затова в първите 2-3 дни от тази седмица помещенията ще се отоплят постепенно. В момента отоплението е пуснато и няма никакъв проблем. А през ноември температурите бяха прекалено високи, за да го пускаме".

От Аграрния университет пред репортер на сайта обаче намекнаха, че подобни инциденти са се случвали и в миналото:

"До нас също са достигали подобни оплаквания. Преди време например имахме група полски студенти, при които се появи същият проблем. Наложи се да им купуваме духалки, за да се отопляват що годе нормално. Тези неуредици удрят по реномето на Университета, който по този начин губи потенциални нови студенти."

Припомняме, че това не е първият случай, в който млади хора сигнализират сайта ни за подобни неуредици. По време на празниците група студенти останаха на студено, написа тогава до редакцията на Plovdiv24.bg наша читателка. Според нейната информация, макар и малко, все пак е имало студенти в общежитието на ПУ "Паисий Хилендарски", намиращо се в блок 4 зад езиковите гимназии на бул."България". 

Това били предимно чужденци, които нямали възможност да се приберат по родните си места и останали в Пловдив. Освен със спряно парно, студентите са останали и без достъп до пералното помещение, което допълнително ги затруднило в следващите няколко дни, тъй като не са били предупредени, че така ще се случи.

Виж коментарите (13)
Още новини от Новини от Пловдив:
Авторът на "Черната книгa" Свами Тиртха пристига в Пловдив за пре...
Пловдивският елит се събира в Семинарията за големия празник на 1...
В Пловдив заваля и катастрофите започнаха
1000 евро и изгубени банкови карти намериха собственика си благод...
При необходимост Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив...
Скандал в село до Пловдив завърши със смърт


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).