Стената на толерантността в Голямата базилика - мост между различията

7127
1

Стената на толерантността до Голямата базилика съдържа послания за мир и разбирателство от 23 държави, обединени от думите на Васил Левски "Братство всекиго, без да гледаме на вяра и народност". Тя беше официално открита по време на предпремиерната церемония, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

В началото на лятото дипломати от цял свят дойдоха в Пловдив и оставиха своите послания. Сега те са изписани на Стената на толерантността, под думите на Левски, изречени през далечната 1872 г. Посланията изразяват общите ценности на разбирателство, уважение и единство.

Посланието на Пловдив е ЗАЕДНО / Together.

Градена камъче по камъче и ръка за ръка, Епископската базилика на Филипопол е символ на приемственост. През вековете тя посреща хора от различни религии, земи и култури.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
Незаконен ли е хотел "Визуализа", инвеститорът с официален отгово...
От 68 до 200 дни: Големи строителни компании в битка за ремонта з...
Втори опит: Община Пловдив рестартира поръчката за светофар на оп...
Млад шофьор потегли със свързан пистолет и отнесе колонка за мета...
Улица фантом в Пловдив: Кметът Атанас Кунчев обяви нов срок за ре...
Нови по-строги правила: Само трима на година ще стават почетни гр...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).